2010-10-26 14:00

9 TANECZNE WIKTORIE

Ponad 700 osób w wieku od 6 do 20 lat wzięło udział w IX Ogólnopolskim Przeglądzie Tanecznym „TANECZNE WIKTORIE” pod patronatem Burmistrza Głowna Wojciecha Brzeskiego i Starosty Zgierskiego Jacka Sochy , jaki odbył się w sobotę 23 października 2010 w hali widowiskowo – sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Głownie.
Organizatorem imprezy był Miejski Ośrodek Kultury w Głownie, a patronat medialny objęły „Wieści z Głowna i Strykowa” Konkurs przebiegał w trzech kategoriach wiekowych , ogółem widzowie obejrzeli 60 choreografii tanecznych i 42 zespoły , które przyjechały do Głowna z różnych stron Polski tj. Jędrzejowa k/Kielc , Radomska, Łodzi ,Brójec, Wiśniowej Góry , Zdun , Piotrkowa. Trybunalskiego, Góry Kalwarii , Warszawy , Zgierza , Łęczycy , Strykowa, :Pułtuska, Tomaszowa Mazowieckiego , Płocka i Pabianic. Miejski Ośrodek Kultury w Głownie reprezentował zespół taneczny GOLD - trzy grupy taneczne.
W jury konkursu zasiedli :
Elżbieta Brajnert Michalak –właścicielka Szkoły Tańca Urban Dance Zone w Łodzi, prekursorka KIZOMBY.Organizatorka Międzynarodowego Festiwalu Tańca CUBANA 2011
Marek Krok Absolwent Szkoły Baletowej. Tancerz-koryfej Teatru Wielkiego w Łodzi.
Tancerz-solista -pedagog Teatru Muzycznego w Łodzi. Pedagog-choreograf w Szkole Baletowej w Łodzi. Prowadził przez 8 lat swoją szkołę tańca jazzowego-współczesnego, na podstawach tańca klasycznego z elementami tańca ludowego, towarzyskiego, hip-hop.
Maksymilian Hać -. Były reprezentant kadry Polski w tańcu sportowym , były mistrz świata w funky , wielokrotny mistrz Polski i Europy w Federacji PZWS i IDF Jest finalistą 4 edycji You Can Dance. Cały czas podnosi swoje kwalifikacje szkoląc się u najlepszych choreografów z Europy i ze Stanów.Obecnie jest instruktorem tańca uczy w Urban Dance Zone oraz współpracuje z innymi łódzkimi szkołami, jest również autorem choreografii do Kilku teledysków .Poza tym jeździ po całej Polsce prowadząc warsztaty.
Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy i statuetki a choreografowie podziękowania .Laureaci I miejsc czeki po 400 zł oraz wazony szklane , laureaci II miejsc – czeki po 300 zł , natomiast III – miejsc czeki po 200 zł . Nagroda Dyrektora MOK - czeki po 150 zł.
Miejski Ośrodek Kultury dziękuje sponsorom konkursu: tj. Panu Wojciechowi Brzeskiemu – sponsor osoba prywatna, Starostwu Powiatowemu w Zgierzu Panu Jackowi Socha, Bankowi Spółdzielczemu w Głownie Prezes Pani Czesławie Fortunie , Redaktorowi Naczelnemu „Wieści z Głowna i Strykowa” Panu Krzysztofowi Waligórskiemu.
Serdeczne podziękowania za udostępnienie hali sportowej składamy na ręce Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Głownie Pani Elżbiety Czerwiec oraz za pomoc w organizacji konkursu pracownikom hali sportowej Panu Tomaszowi Szczeniakowi oraz Panu Kubie Kowalskiemu a także paniom sprzątającym ten obiekt.
MOK dziękuje również Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Głownie Pani Bożenie Szremskiej za pomoc transportową oraz Przewodniczącemu Młodzieżowej Rady Miejskiej ,Łukaszowi Żakowi.

X TANECZNE WIKTORIE w roku 2011. Zapraszamy

 

—————

Powrót


Kontakty

MOK GŁOWNO

95-015, ul. Kopernika 45

NIP: 733-12-75-065


+48 42 719 11 43