2012-05-21 18:47

Drugi już raz orkiestry zagrały w Głownie

19 maja 2012 w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie odbył się II Festiwal Orkiestr Dętych Głowno 2012, pod patronatem Burmistrza Głowna.

Na scenie plenerowej w ogrodzie MOK zaprezentowało się ponad 300 muzyków z dziesięciu orkiestr,  w tym około 100 kobiet. Konkurs oceniało jury w składzie: Jan Kondratowicz - chórmistrz, PWSM Łódź,  Aleksandra Guni - muzyk, Akademia Muzyczna Łódź, Tomasz Maciaszczyk - trębacz, Akademia Muzyczna Łódź.

I nagrodę, puchar ufundowany przez Burmistrza Głowna oraz czek na 600zł wygrała Orkiestra Dęta OSP w Żelechlinku.

 II nagrodę, puchar oraz czek na 400zł otrzymała Orkiestra Dęta OSP w Kwiatkowicach/ nagroda ufundowana przez BS  w Głownie/,

a  III nagrodę, puchar i 300zł - Orkiestra Dęta OSP w Kurowicach/ nagroda ufundowana przez Fundację Głowno ”Miasto z Głową”.

 Wyróżnienia specjalne  w kwocie po 200zł wygrały: Orkiestra Dęta OSP w Błędowie/ wyróżnienie ufundowane przez Szkołę Muzyczną I stopnia w Głownie/  i Miejska Orkiestra Dęta w Głownie

Jury  nagrodziło również  wyróżnieniami w postaci pucharów i czeków po 150 zł  pozostałe orkiestry tj. - Orkiestrę Dętą OSP w Mazewie, Orkiestrę Dętą OSP w Łyszkowicach, Miejsko-Strażacką Orkiestrę Dęta w Łowiczu, Dętą Orkiestrę Parafialną w Lipce oraz Miejską Orkiestrę Dętą w Konstantynowie Łódzkim. 

Nagrodzono również najstarszego członka  orkiestr  pana Antoniego Rynkiewicza (ur. 1933 r.) z Orkiestry Dętej w Łyszkowicach i najmłodszego członka orkiestr dętych z Weronikę Kolanowską (ur. 2004 r.) z Orkiestry Dętej w Żelechlinku medalami oraz nagrodami finansowymi / po 100 zł  każda/ufundowanymi przez Firmę ALLES w Głownie oraz  nagrody rzeczowe  Banku Spółdzielczego  w Głownie

Dodatkowo  Orkiestra Dęta z Żelechlinka  została uhonorowana specjalnym pucharem  przez portal E-Głowno – za najbardziej medialną orkiestrę.

Wszystkie  dziewczyny ze wszystkich orkiestr otrzymały  torby  od sponsora tj Firmy ALLES.

Podziękowano również   dyrygentom  orkiestrowymi medalami oraz drobnymi upominkami i dyplomami.

Festiwal był swego rodzaju piknikiem, z grillem i wspólnym biesiadowaniem w pełnym słońcu.

Za rok kolejny festiwal…….

—————

Powrót


Kontakty

MOK GŁOWNO

95-015, ul. Kopernika 45

NIP: 733-12-75-065


+48 42 719 11 43