2012-06-06 18:45

Dzień Dziecka ze skakanką i nie tylko...

W ostatnią niedzielę, 3 czerwca nad zalewem Mrożyczka w Głownie odbyła się impreza z okazji Dnia Dziecka, zorganizowana przez Miejski Ośrodek Kultury wspólnie ze Szkołą Muzyczną I stopnia oraz Miejskim Zakładem Komunalnym w Głownie.

Wśród atrakcji jakie zaplanowano na ten dzień nie zabrakło konkursów zręcznościowych, plastycznych czy muzycznych. Motywami przewodnimi zabaw i konkurencji dziecięcych były m. in. skakanka, hula hop, monocykl, puzzle, baloniki i dmuchane zjeżdżalnie. W zadaniach wiedzowych tematyka dotyczyła postaci J. Korczaka oraz muzyki klasycznej.
Imprezę otworzył Teatr Lalkowy Pacuś, który zaprezentował przedstawienie pt. Szewczyk Dratewka. Ponadto dzieci i ich rodzice podziwiali dynamiczne pokazy grupy cyrkowej pod kierunkiem artysty cyrkowego M. Zgierskiego, działającej przy MOK, jak również nastrojowe występy muzyczne podopiecznych Szkoły Muzycznej w Głownie. Dodatkowe urozmaicenie programu stanowiły występy wokalistek Studia Piosenki MOK. Wszystkie dzieci uczestniczące w konkursach otrzymały słodycze i długopisy a zwycięzcy poszczególnych konkurencji pluszaki oraz książki.
Wśród zwycięzców znaleźli się m. in. Patryk Garnys, Weronika Klimczak i Zosia Oskroba. Oklejone watą cukrową twarze dzieci zdobił nie tylko uśmiech, ale również barwne malowanki, które podczas całej imprezy wykonywały dla nich tancerki najstarszej Grupy Gold. Chociaż pogoda trzymała organizatorów w dużej niepewności do samego końca, to na czas imprezyokazała się łaskawa i nie żałowała słońca.

 

 

—————

Powrót


Kontakty

MOK GŁOWNO

95-015, ul. Kopernika 45

NIP: 733-12-75-065


+48 42 719 11 43