2011-05-31 14:21

„Dzieci dzieciom” wspólnie MOK i SM I stopnia

 W niedzielę 29 maja 2011 poprzedzającą Dzień Dziecka wszystkie dzieci mogły z okazji Ich święta wziąć udział w imprezie pt.”Dzieci-dzieciom”. zorganizowanej na terenie obiektu „Mrożyczka” przez Miejski Ośrodek Kultury oraz Szkołę Muzyczną I stopnia w Głownie Dzięki uprzejmości Pani Renaty Kruk, która umożliwiła nam skorzystanie z energii elektrycznej z budki z lodami, po włączeniu muzyki dzieci z opiekunami, wręcz całe rodziny zgromadziły się natychmiast wokół placu wytyczonego do wspólnej zabawy.

Imprezę rozpoczął mini koncertem Marcin Cybulski, gimnazjalista śpiewający i grający na syntezatorze, który towarzyszył nam również w dalszej jej części.  Potem były życzenia dla wszystkich dzieci od organizatorów.

Głównymi bohaterami całej imprezy były dzieci, które prezentowały się w programie artystycznym jak również bardzo chętnie brały udział w rozmaitych konkursach, konkurencjach i zabawach. Piosenki w wykonaniu młodych wokalistów ze Studia Piosenki działającego w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie tj. Marysi Dudki- „Cykady na Cykladach”, Marytny Wróbel ”Moknie diabeł w deszczu”, Malwiny Wojciechowskiej „To nie fair to nie play”, Kuby Szcześniaka –„Za mały”, Patrycji Lademan „Nie pytajcie mnie”  , Anety Kowalczyk „Naight ride across the caucasuss”i Adriana Wielca „Szczęśliwej drogi już czas” oraz Amelki Latosiewicz „Gwiazdą pragnę być” przeplatały się z konkursami z hula hop, skakanką, rzutami do celu, układaniem puzzli, konkursami plastycznymi malowaniem na asfalcie czy malowaniem uśmiechniętych buziek na przygotowanych wcześniej planszach. Konkursy sportowe np. przysiady czy stanie na jednej nodze były bardzo widowiskowe a jednocześnie gromadziły największą ilość dzieci, tutaj każde dziecko mogło spróbować swoich sił.

Uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia z Głowna zaprezentowali się w grze na instrumentach: gitarze Karolina Latowicz wykonała  „Menueta”, Piotr Zjawiony „Preludium” i „The Boogie”, fortepianie Zuzia Łaska „Humoreskę”i Michałek Krysztowczyk” W krainie krasnoludków”.  Ich wykonania dzieliły konkursy wiedzy z zakresu muzyki dot. np. kompozytorów oraz plastyczne związane z muzyką - rysowanie klucza wiolinowego.

Wszystkie dzieci bardzo chętnie angażowały się do wspólnej zabawy i wszystkie miały ochotę na zdobycie pierwszych miejsc. Nagrodami w konkursach zakupionymi przez organizatorów były upominki: maskotki, albumy do zdjęć, plecaczki, torby na ramię, smycze oraz sporo słodyczy-batoniki, czekolady, napoje. Wszystkie dzieci częstowane były lizakami. Muzyka i śpiew porwały dzieci do tańca, które bawiły się w pięknym słońcu na dziecięcej dyskotece

Dzieci chętnie również udzielały wywiadów lokalnej telewizji e-głowno.

Ponieważ impreza bardzo się dzieciom podobała obiecaliśmy / MOK i SM/ – że podczas wakacji spotkamy się ponownie, dzieci były zachwycone.

 MOK dziękuje panu Wojtkowi Osińskiemu, który zabezpieczył nam bezpłatnie transport sprzętu nagłaśniającego i innych potrzebnych rzeczy na imprezę

—————

Powrót


Kontakty

MOK GŁOWNO

95-015, ul. Kopernika 45

NIP: 733-12-75-065


+48 42 719 11 43