2013-03-18 15:24

Grand Prix pojechało pod Opole

To był prawdziwy festiwalowy maraton. W sobotę, 16 marca w ciągu kilku godzin na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Głownie swe wokalne talenty zaprezentowało kilkudziesięciu młodych wykonawców z całej Polski.
Ósma już edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenek Anny Jantar zakończyła się zwycięstwem reprezentantek Piotrkowa Trybunalskiego w dwóch z trzech kategorii wiekowych. W najmłodszej kategorii wiekowej - do lat 11 najlepiej jury oceniło głowniankę Marlenę Karwacką. Grand Prix Festiwalu pojechało do miejscowości Zawadzkie pod Opole, a osobowością sceniczną obwołano reprezentantkę Błaszek Milenę Grabowską.
 
Po wysłuchaniu 13 młodych wokalistów w kategorii do lat 11 jury w składzie: Marian Lichtman z  zespołu "Trubadurzy", Aleksandr Guni, - dyrektor Szkoły mujzycznej w Głownie, Bartka Grzanka - finalista telewizyjnego "Mam Talent" oraz Aleksandra Sochacka z X Factor i Damian Tyszkiewicz - muzyk zespołu Video, przyznało I nagrodę Marlenie Karwackiej z MOK Głowno, w wykonaniu której usłyszeliśmy piosenkę pt. "Zostałeś sam". Miejsce II w tej kategorii przyznano Julii Nowackiej z Centrum Kultury w Błaszkach, zaś miejsce III - Klaudii Krawczyk ze Szkoły Podstawowej w Dmosinie. Wyróżnienia w tej kategorii wiekowej otrzymali: Maja Ciesielska z Łowickiego Ośrodka Kultury, Kuba Szczesniak z MOK Głowno oraz Natalia Kubel z GOK w Nieborowie.
W kategorii 12-15 lat najlepiej jury oceniło występ Eweliny Pirek z Piotrkowa Trybunalskiego. Miejsce II przyznało Jolancie Górskiej z Zespołu Szkół w Bratoszewicach, zaś miejsce III - Malwinie Wojciechowskiej z MOK Głowno. Wyróżnienia w tej kategorii wiekowej otrzymały: Sylwia Jurek z Iłowa, Eliza Pawlak z Błaszek oraz Weronika Kołodziejczyk z Łowicza.
kategorii powyżej lat 15 I miejsce wyśpiewała Anita Stolarska z Piotrkowa Trybunalskiego, miejsce II - Izabela Zalewska z Wrześni pod Poznaniem, zaś miejsce III - Paulina Wróblewska z Kutna. Wyróżnienia w tej kategorii wiekowej otrzymały: Marta Janowska z Wiśniowej Góry, Klaudia Dutkiewicz reprezentująca Łowicki Ośrodek Kultury oraz Katarzyna Bednarek z Wrześni.
Osobowością sceniczną została Milena Grabowska z Centrum Kultury w Błaszkach, zaś Grand Prix za niezwykle ekspresyjne wykonanie piosenki pt. "Nie wierz mi, nie ufaj mi "otrzymała 13-letnia Natalia Machelska z miejscowości Zawadzkie pod Opolem.
Nagrody, wyróżnienia oraz dyplomy wspólnie z jurorami wręczył laureatom festiwalu Bumristrz Grzegorz Janeczek, który wspólnie ze Starostą Zgierskim patronował temu przedsięwzięciu.

—————

Powrót


Kontakty

MOK GŁOWNO

95-015, ul. Kopernika 45

NIP: 733-12-75-065


+48 42 719 11 43