2010-12-10 17:30

III Spotkanie w ramach projektu "Przy muzyce o zatrudnieniu"

  Omówieniem usług  doradczych dla bezrobotnych przez doradcę zawodowego Elżbietę Kurek rozpoczęło się ostatnie spotkanie integracyjne w dn. 10 grudnia 2010 kończące cykl prelekcji i prezentacji multimedialnych w projekcie promującym zatrudnienie i zwiększenie mobilności zawodowej mieszkańców miasta Głowna. W trakcie trzeciego już spotkania   w ramach projektu „Przy muzyce o zatrudnieniu” prezentowano między innymi  slajdy dotyczące poradnictwa zawodowego i informacji zawodowej , która polega na udzielaniu bezrobotnym i poszukującym pracy pomocy w wyborze odpowiedniego zawodu i miejsca zatrudnienia , a w szczególności na: udzielaniu informacji o zawodach, rynku pracy oraz możliwościach szkolenia i kształcenia, udzielaniu porad z wykorzystaniem standaryzowanych metod ułatwiających wybór zawodu, zmiany kwalifikacji, podjęciu lub zmiany zatrudnienia, w tym badaniu zainteresowań i uzdolnień zawodowych ,kierowanie na specjalistyczne badania psychologiczne i lekarskie umożliwiające wydawanie opinii o przydatności zawodowej do pracy i zawodu albo kierunku szkolenia, inicjowaniu, organizowaniu i prowadzeniu grupowych porad zawodowych dla bezrobotnych poszukujących pracy. Pracodawcom pomocy w doborze kandydatów do pracy. Doradca zawodowy analizowała kwestionariusz zainteresowań zawodowych jako narzędzie diagnostyczne, które służy do badania zainteresowań zawodowych , co jest podstawą  świadomego i samodzielnego podjęcia przez  zainteresowanego decyzji dotyczącej drogi rozwoju zawodowego oraz dostosowaniu się do wymogów rynku pracy.

Przykładem nowo powstałej firmy w tym spotkaniu  była firma PPU „SEBA” Sebastiana Janeczka z Głowna zajmująca się usługami w zakresie podciśnieniowego prania i czyszczenia dywanów , wykładzin i tapicerek. 

W części artystycznej tym razem odbył się spektakl "MÓJ DZIKUS" - zabawny, a czasami wzruszający, monolog współczesnej kobiety, wzbogacony dowcipnymi piosenkami. Spektakl w wykonaniu Justyny Sieńczyłło / aktorki teatralnej i filmowej , żony Emiliana Kamińskiego/ zrealizowano w nietypowej dla polskiej sceny teatralnej konwencji, bazującej na żywym kontakcie z publicznością.

Sztuka jest komediowym monodramem, opisującym sprawy codzienne przedstawione z punktu widzenia kobiety. Bohaterka lekko i zabawnie opowiadała o nawykach, upodobaniach i słabościach swojego mężczyzny oraz  o perypetiach i nieporozumieniach wynikających z odwiecznej "walki płci". Półtoragodzinne przedstawienie zostało napisane przez Emiliana Kamińskiego i ubarwione piosenkami  z tekstami Jana Jakuba Należytego. Całość pozwala spojrzeć z dystansu i z komediowej strony na małżeńską codzienność.

Publiczność żywo reagowała na spektakl i co rusz nagradzała aktorkę gromkimi brawami.

Po spektaklu przy poczęstunku – ciasto, owoce i herbata , widzowie mogli wymienić się doświadczeniami , sugestiami i najzwyczajniej porozmawiać. Aktorka - Justyna Sieńczyłło z chęcią i uśmiechem podpisywała autografy i z każdym choć małą chwilę porozmawiała. Natomiast doradca zawodowy Elżbieta Kurek w gronie osób zainteresowanych tematyką przedsiębiorczości dalej udzielała porad i wyjaśnień. Dodatkowo rozdawane były książki promujące  spółdzielczość socjalną, w której zawarte są min. psychologiczne aspekty pracy działań co najmniej 3 osób na rzecz wykonywanej pracy.

Na koniec spotkania   w imieniu całej kadry MOK   dyrektor U Zawadzka złożyła wszystkim życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego 2011 Roku , każdy uczestnik otrzymał też kalendarz promocyjny oraz folder ośrodka kultury. Wśród uczestników spotkania byli radni Rady Miejskiej w Głownie: p.Magdalena Szajder ,p. Jacek Perzyński i p.Jan Balcerski.

Projekt  „Przy muzyce o zatrudnieniu” z konkursu POKL-1//7.3/2010 został zrealizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz   firm z Głowna „Keksik” pani Krystyny Gomulskiej , „Plasterek” Państwa Bożeny i Piotra Szczepaniaków. oraz „Kwiaciarni” Pani Elżbiety Zawadzkiej, którym serdecznie dziękujemy.

—————

Powrót


Kontakty

MOK GŁOWNO

95-015, ul. Kopernika 45

NIP: 733-12-75-065


+48 42 719 11 43