2011-03-31 17:52

O Wiosennej Profilaktyce....

 Około 150 przedszkolaków z 4 głowieńskich placówek oświatowych tj. Miejskich Przedszkoli Nr 1, 2 i 3 oraz klasy „0” Szkoły Podstawowej nr 1 wraz ze swoimi opiekunkami wzięły udział w II WIOSENNEJ PROFILAKTRYCE zorganizowanej wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Głownie. Impreza ta odbyła się w ramach Ogólnopolskiego Programu Przedszkolnego Edukacji Antynikotynowej pt. ”Czyste powietrze wokół nas” i połączona była z powitaniem wiosny.

Każda placówka reprezentowana na imprezie była przez 6-osobową drużynę, która miała swoją nazwę i opiekuna - koordynatora.

Każda drużyna miała do wykonania kilka zadań związanych z promowaniem zdrowego stylu życia i profilaktyką antynikotynową. Były piosenki i hasła oraz pląsy. Drużyny wzajemnie zadawały sobie pytania dotyczące np. wpływu dymu na zdrowie człowieka i skutków palenia papierosów czy też jak radzić sobie w  zadymionych pomieszczeniach lub gdy inni palą przy nas tytoń. Wśród konkurencji znalazły się też dmuchanie baniek mydlanych oraz kołowanie kółkami hula hop.

Drużyny: z MP 1 „Ekoludki” z koordynatorką panią Agnieszką Laszkiewicz , z MP 2 „Rechotki” z panią Danutą Fijałkowską , z MP 3 „Misie zdrowisie” z panią Małgorzatą Góral oraz drużyna „Witaminki z jedynki” z panią Jolantą Kubiak z „0” SP 1 zostały nagrodzone statuetkami oraz dyplomami przygotowanymi przez MOK.

Za przygotowanie drużyn i udział w imprezie z  funduszy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miejskim w Głownie przydzielono każdej z placówek w nagrodę czek z przeznaczeniem na zakup przyborów i zabawek dla placówek.

Po części edukacyjnej, już w ogrodzie MOK przy grilu z kiełbaskami i ognisku oraz muzyce w pięknym słońcu witały przedszkolaki wiosnę , której zwiastunem były kolorowe gaiki przywiezione przez dzieci oraz pierwsze fruwające motyle..

Gośćmi imprezy były: pani Magdalena Drzewicka koordynator tej akcji profilaktycznej na teren powiatu zgierskiego z referatu oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zgierzu , pani Magdalena Szajder – przewodnicząca GKRPA oraz kierownik referatu oświaty i  infrastruktury społecznej pani Barbara Lisowska

—————

Powrót


Kontakty

MOK GŁOWNO

95-015, ul. Kopernika 45

NIP: 733-12-75-065


+48 42 719 11 43