2011-10-25 16:37

Roztańczona jesienna sobota .....

W sobotę 22 października 2011 roku o godzinie 11.00 rozpoczął się X - jubileuszowy Ogólnopolski Przegląd Młodzieżowych Zespołów Tanecznych „TANECZNE WIKTORIE” pod patronatem Burmistrza Głowna i Starosty Zgierskiego. Organizatorem konkursu był Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Do konkursu przystąpiło sześćdziesiąt zespołów, grup, formacji tanecznych nie tylko z terenu Regionu Łódzkiego ale również innych stron naszego kraju. Gościliśmy zespoły z Kielc, Bydgoszczy, Pułtuska, Łodzi, Zgierza, Góry Kalwarii, Pabianic, Skierniewic, Ozorkowa, Strykowa, Tomaszowa Mazowieckiego, Łęczycy, Zdun, Radomska, Zduńskiej Woli, Piotrkowa Trybunalskiego, Jędrzejowa K/Kielc , Kłodawy, Bełchatowa, Zelgoszczy, Brójec, Koluszek i Głowna. Ogółem tańczyło ponad tysiąc tancerzy. Parkietem tanecznym tego dnia stała się płyta Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie, na której zaprezentowano osiemdziesiąt układów tanecznych w czterech kategoriach wiekowych: do 8 lat, 9-12 lat, 13-16 lat oraz powyżej 16 lat. Ostatnie trzy z nich podzielone zostały dodatkowo ze względu na gatunek prezentowanego tańca na grupy tańca nowoczesnego oraz współczesnego. Przyznano łącznie 21 nagród oraz 13 wyróżnień. W skład tegorocznego, międzynarodowego jury konkursowego weszli:
Beata Taborowska /była tancerka zespołu tańca współczesnego Gessy, pedagog, założycielka, choreograf i kierownik artystyczny Zespołu Tańca Współczesnego „Busters” (1991-2010), obecnie główny choreograf w Studiu Artystycznym „Pędziwiatry”; absolwentka wydziału filozoficzno-historycznego UŁ, absolwentka Chrześcijańskiej Szkoły Pantomimy, Dramy i Tańca prowadzonej przez Kathleen Thompson; wychowawca wielu pokoleń tancerzy i instruktorów tańca, twórca ponad 70 układów choreograficznych i 4 spektakli parateatralnych, laureatka wielu nagród i wyróżnień na przeglądach i festiwalach tanecznych; sędzia I kategorii IDO; przewodnicząca Komisji ds. Art (jazz, modern, balet i show dance) przy Polskim Związku Tańca Freestyle/,
Mariya Kasabova /ur. w Sofi (Bułgaria) Ukończyła Królewską Szkołę Baletową w Antwerpii w roku 2007r W 2005 zajęła II miejsce na Międzynarodowym Konkursie Terpsychory we Francji w Dynonie. We wrześniu 2007 roku podjęła pracę w Teatrze Wielkim w Łodzi a dwa lata później dostała awans. Uczestniczka Łódzkich Spotkań Baletowych w latach 2009 i 2011 Zatańczyła m.in. Wróżkę Wytrwałości oraz wróżkę Elokwencji w Śpiącej Królewnie Krasnala w Królewnie Śnieżce Lalka w Dziadku do orzechów Taniec Neapolitański w Jeziorze Łabędzim Tańczyła również w wielu spektaklach musicalowych, operowych jak i również w wielu Galach Baletowych. Obecnie można ją zobaczyć w Dziadku do orzechów jako główną postać Klarę/
Mariya przyjechała w towarzystwie tancerza również z Bułgarii Valerina Milenkova, który wspierał tegoroczne jury.
Maksymilian Hać /tancerz, choreograf finalista 4 edycji You Can Dance, reprezentant kadry Polski w federacji PZTS i IDF, wielokrotnie stawał na podium w Polsce i na arenie międzynarodowej, tancerz projektu teatralno-choreograficznego Carnaval, który był wystawiany podczas festiwalu 4 żywioły w Teatrze Nowym w Łodzi, tancerz laureatki Magd
aleny Tul na festiwalu Eurowizji Polskich Eliminacjach oraz na koncercie w Amsterdamie, tancerz programu Jaka to Melodia ?, cały czas podnosi swoje kwalifikacje szkoląc się u najlepszych z całego świata, również prowadzi warsztaty taneczne po całej Polsce.

Impreza została uroczyście otwarta przez Dyrektor MOK Głowno Urszulę Zawadzką w obecności Burmistrza Głowna, Pana Grzegorza Janeczka, Starosty Zgierskiego, Pana Krzysztofa Kozaneckiego, radnych Rady Miejskiej w Głownie : Przewodniczącego - Pana Andrzeja Florczaka, Zastępcy - Pana Grzegorza Szkupa, Przewodniczącej komisji ds. oświaty, zdrowia i kultury Pani Magdaleny Szajder oraz gospodyni hali Dyrektorki SP 2 w Głownie, Pani Elżbiety Czerwiec a także właścicielki firmy P.P.H.U ALLES w Głownie, Pani Alicji Wojciechowskiej.


WYNIKI X TANECZNYCH WIKTORII 2011:


Ostatecznie uwzględniając podział wiekowo-gatunkowy prezentacji konkursowych jury X Tanecznych Wiktorii Głowno 2011 oceniło tańczących w 7 grupach, przyznając nagrody i wyróżnienia:

Kat. do 8 lat
I miejsce SCANDAL z Pułtuska
II miejsce DNA JAZZ DZIECI z Łodzi
III miejsce GOLD III z Głowna
Wyróżnienie IMPULS z Tomaszowa Mazowieckiego

Kat. 9-12 taniec współczesny
I miejsce BARTEK V z Góry Kalwarii
II miejsce AGAT III ze Strykowa
III miejsce DNA JAZZ JUNIOR z Łodzi
Wyróżnienie AKADEMIA TAŃCA 4-20 ze Skierniewic
Wyróżnienie MAŁE AKRO z Kielc
Wyróżnienie MAŁA PARADA I z Jędrzejowa

Kat. 9-12 taniec nowoczesny
I miejsce KUŹNIA ART STATION ze Skierniewic
II miejsce SMALL DANCE z Pułtuska / nagrodzono również osobowość taneczna/
III miejsce CZARNE STOPY z Łodzi
Wyróżnienie GAMA DZIECI z Kłodawy
Wyróżnienie AEROBIK z Piotrkowa Trybunalskiego

Kat. 13-16 taniec współczesny
I miejsce BARTEK III z Góry Kalwarii /nagrodzono tutaj również osobowość taneczną /
II miejsce AGAT II ze Strykowa
III miejsce „DMT” z Bydgoszczy
Wyróżnienie EKS-TREMUM z Jędrzejowa
Wyróżnienie IMPULS II z Kielc
Wyróżnienie AKRO z Kielc

Kat. 13-16 taniec nowoczesny
I miejsce KRUSZYNY z Pułtuska
II miejsce DNA JUNIOR z Łodzi
III miejsce FUNKY DREAMS ze Zdun
Wyróżnienie SHOW GIRLS z Pułtuska


Kat. Powyżej 16 lat taniec współczesny
I miejsce ART. STATION CM ze Skierniewic oraz najlepszy choreograf.
II miejsce IMPULS I z Kielc
III miejsce AKADEMIA TAŃCA 4-20 ze Skierniewic
Wyróżnienie PROGRESS z Bełchatowa
Wyróżnienie AGAT I ze Strykowa
Wyróżnienie DNA JAZZ SENIOR z Łodzi

Kat. Powyżej 16 lat taniec nowoczesny
I miejsce TEMPTATION z Pułtuska oraz najlepszy choreograf.
II miejsce DNA SENIOR z Łodzi
III miejsce LUDENS I z Pabianic
Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym zespołom oraz instruktorom.

Nagrody pierwsze premiowano czekami w wysokości 500 zł , drugie 400 zł , trzecie 300 zł natomiast wyróżnienia – czekami po 200 zł. Najlepsi choreografowie otrzymali kompozycje kwiatowe /Sieć kwiaciarń / oraz bony w wysokości po 160 zł na produkty firmy Alles /które zostaną przesłane pocztą/
Wszystkie grupy taneczne, najlepsi choreografowie oraz osobowości taneczne otrzymały pamiątkowe statuetki , dyplomy oraz podziękowania.
Portal E Głowno wybrał i nagrodził dwa zespoły wręczając ufundowane przez siebie statuetki SUPER MEDIA GROUP DANCE, które przypadły grupom z zespołu Art. Station ze Skierniewic.
Podczas całej imprezy oglądano prezentacje konkursowe ale też można było obejrzeć prezentację multimedialną przygotowaną z fragmentów historycznych już edycji konkursu TANECZNE WIKTORIE na przestrzeni lat 2002-2010.
W energetycznej atmosferze konkursu, w przerwie podczas obrad jury oraz na zakończenie tuż przed finałowym rozdaniem nagród, wszyscy uczestnicy spontanicznie roztańczyli się na hali tworząc niepowtarzalną dyskotekę, której punktem kulminacyjnym stał się mistrzowski pokaz hausu w wykonaniu jurora-tancerza Maksymiliana Hacia.
Wiele zespołów żegnając się zapowiedziało przyjazd do Głowna za rok, swój udział w jury zapowiedział również Maksymilian Hać.

Ogromne podziękowania składam sponsorom imprezy: Starostwu Powiatowemu w Zgierzu ze Starostą Panem Krzysztofem Kozaneckim, Urzędowi Miejskiemu w Głownie z Burmistrzem Panem Grzegorzem Janeczkiem, Bankowi Spółdzielczemu w Głownie z Prezesem Panią Czesławą Fortuną, Firmie „Alles” Głowno z Państwem Alicją i Sławomirem Wojciechowskim, Gazecie „Wieści z Głowna i Strykowa”, Sieci Kwiaciarń Pani Elżbiecie Zawadzkiej z Głowna, Portalowi EGŁOWNO.PL z Panem Marcinem Kowalskim.
Wielkie podziękowania składam również Miejskiemu Zakładowi Wodociągów i Kanalizacji w Głownie z prezesem Panem Czesławem Pełką, oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Głownie Pani Elżbiecie Czerwiec za udostępnienie hali , a także dziękuję pracownikom hali Panu Tomaszowi Szcześniakowi i Panu Kubie Kowalskiemu.
Dziękuję radnym Młodzieżowej Rady Miejskiej w Głownie: Bartoszowi Obarkowi i Pawłowi Ludwikowskiemu.
Dziękuję pracownikom MOK w Głownie: Annie Czerwiec, Ewie Jakubowskiej, Joannie Sikorskiej, Wacławowi Łuczakowi, Hubertowi Ziarnikowi, Szymonowi Adamczewskiemu oraz wolontariuszom: Mirosławie Baranowskiej i Marcinowi Zuchorze.
 

—————

Powrót


Kontakty

MOK GŁOWNO

95-015, ul. Kopernika 45

NIP: 733-12-75-065


+48 42 719 11 43