2011-10-17 13:24

Urok Wzniesień Łódzkich....

Miejski Ośrodek Kultury w Głownie zorganizował w ostatni czwartek podwójną wystawę złożoną z fotografii oraz rysunków, zaprezentowanych w Małej Galerii oraz holu ośrodka. Wernisaż odbył się 13 października br. O godz. 18-stej.

Część fotograficzna złożona była z pejzaży Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich utrwalonych przez członków Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego Okręg Łódzki. Stąd tytuł wystawy: „Urok Wzniesień Łódzkich”, która w połączeniu z aneksem rysunkowym wykonanym przez uczennicę Szkoły Podstawowej w Lubiakowie, Dominikę Gibkę, stworzyła połączenie doskonale wpisujące się w ideę Hurtowni Sztuki naszego ośrodka. Rysunki uzdolnionej pięcioklasistki pokazano w ramach cyklu „Młode Talenty MOK”. Wernisaż obu wystaw obok Burmistrza Głowna, pana Grzegorza Janeczka oraz Radnych Miasta, uświetnili swoją obecnością Członkowie Zarządu PTT Okręg Łódzki na czele z Prezesem, panem Krzysztofem Pietruszewskim. Emocje związane z pierwszym wernisażem pomogli rozładować Dominice Gibce członkowie rodziny, koledzy i koleżanki oraz niektórzy nauczyciele pracujący na co dzień ze swoją zdolną podopieczną.

Członkowie PTT Okręg Łódzki zachęcali zgromadzonych do zwrócenia uwagi nie tylko na piękno i bogactwo lokalnego pejzażu ale również potencjał rekreacyjno-sportowy regionu łódzkiego. Entuzjaści taternictwa zapraszali na spotkania, które odbywają się w każdą środę o godzinie 18-stej w Łódzkim Domu Kultury przy ul. Traugutta 18.

Obie wystawy oglądać można pn-pt, w godz. 12.00-19.00 w Miejskim Ośrodku Kultury , przy ul. Kopernika 45 w Głownie. Zapraszamy.       

—————

Powrót


Kontakty

MOK GŁOWNO

95-015, ul. Kopernika 45

NIP: 733-12-75-065


+48 42 719 11 43