2011-01-11 15:36

WOŚP 19 Finał w Głownie

O godzinie 15.00, na scenie ustawionej jak zwykle na Placu Wolności, pojawili się szefowie obu orkiestrowych sztabów Jerzy Osiński i Katarzyna Krawczyk, którzy wraz z burmistrzem Grzegorzem Janeczkiem rozpoczęli 19 Finał WOŚP. Dzieci z Przedszkola Nr 1 rozpoczęły część koncertową. Swoje programy przedstawiły też dzieci z Przedszkola Nr.3 oraz uczniowie szkół podstawowych Nr. 1 i Nr.3. Wystąpili także zespół „Active”, Marcin Cybulski i Aneta Działak, Władek Jarecki oraz zespoły z Łodzi i Łowicza. Tradycyjnie nie zabrakło piosenek w wykonaniu zespołu „Czeremcha” oraz utworów zagranych przez orkiestrę dętą. Obydwa zespoły działają w MOK-u. Niestety nie obyło się bez kłopotów technicznych ze sprzętem, co spowodowało godzinną przerwę w występach. Z tego powodu występujące zespoły skróciły swoje występy. Gwiazdą tegorocznego finału był „Trzeci Oddech Kaczuchy”, czyli Andrzej Janeczko i Maja Piwońska. Artystów zapowiadali Urszula Zawadzka i Łukasz Ledzion. Licytację podarowanych przedmiotów prowadził Jurek Osiński.
Ponad 200 wolontariuszy kwestowało nie tylko w Głownie, ale także w pobliskich Domaniewicach, Dmosinie, Lubiankowie, Mąkolicach, Skaratkach. Na wolontariuszy czekał słodki poczęstunek, herbata i soki przygotowany w sali OSP przez członkinie Stowarzyszenia na Rzecz Kobiet. Fundatorami poczęstunku był Urząd Miejski i cukiernia „Magnolia”.
Owsiakową Orkiestrę można też było wesprzeć kupując kiełbaskę i kaszankę z grilla – przy którym fachową obsługę sprawowali pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury, biały barszczyk – serwowany przez Andrzeja Miziołka z restauracji „Duet” czy też robiąc atrakcyjne zakupy w orkiestrowym sklepiku „Kup kota w worku” - do zakupów skutecznie zachęcały wolontariuszki: Kasia Miziołek, Madzia Cieniak, Sandra Siuta. Zebrane pieniądze przyjmowały i liczyły pracownice Banku Spółdzielczego w głównie, który jak co roku był otwarty dzięki prezes Czesławie Fortunie. O godzinie 20.00 w całej Polsce wysłano światełko do nieba. U nas także odbył się wspaniały, prawie dziesięciominutowy pokaz fajerwerków.
Finały WOŚP trwają kilka godzin, natomiast przygotowania do nich kilka tygodni. Ogromne zaangażowanie wielu osób, instytucji, organizacji i firm prywatnych daje właśnie taki efekt końcowy. W tym dniu najważniejsza jest piękna idea niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Chciałoby się żeby przyświecała nam ona każdego dnia. Zebrana kwota to już ponad 29 tysięcy. Licytacje jeszcze trwają. Miejmy nadzieję, że Głowno przekroczy sumę 30 tysięcy.
Wśród sponsorów i współorganizatorów 19. Finału są Urząd Miasta, Urząd Gminy, Bank Spółdzielczy, Ochotnicza Straż Pożarna, Miejski Ośrodek Kultury, Związek Harcerstwa Polskiego, Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej, Stowarzyszenie na Rzecz Kobiet, Piekarnia Parol – Dzionek, Kwiaciarnie – E. Zawadzka, Firma „Kris Line” - M.K. Pudłowscy, Restauracja „Duet” - L. A. Miziołek, cukiernia „Magnolia” - B. Szczepaniak, sklep”Galeria Urody”- I. Owczarek, apteka „Pod Kurantem” - A. M. Tracz, Łukasz Wesołowski, Firma „Keyzi”- K. Z. Durczyńscy.
 

—————

Powrót


Kontakty

MOK GŁOWNO

95-015, ul. Kopernika 45

NIP: 733-12-75-065


+48 42 719 11 43