2012-03-30 13:44

Z przedszkolakami o "Wiosennej Profilaktyce"

Ponad  200  przedszkolaków z pięciu głowieńskich placówek oświatowych tj. miejskich przedszkoli nr 1 , 2 i 3 oraz klas „0” szkół podstawowych nr 1 i 3 w Głownie  wraz ze swoimi opiekunkami wzięło udział w III WIOSENNEJ PROFILAKTRYCE  zorganizowanej  wspólnie z  Miejskim Ośrodkiem  Kultury  w Głownie.
Impreza odbyła się 28 marca  w ramach ogólnopolskiego programu przedszkolnego edukacji antynikotynowej pt ”Czyste powietrze wokół nas” i połączona była z  powitaniem wiosny. Każdą placówkę  reprezentowała 6-osobowa drużyna ,która  miała swoją  nazwę i opiekuna- koordynatora.

Drużyny miały do wykonania  kilka zadań związanych  z promowaniem zdrowego stylu życia i  profilaktyką antynikotynową. Były to konkursy i  zagadki , piosenki i wiersze oraz układanie profilaktycznych puzzli.  Drużyny: MP 1 - „Ekolinki z Jedyneczki” z koordynatorką panią  Magdaleną Sadowską , MP 2 -  „Wiosenny wietrzyk ” z panią Ewą Zarębską,  MP 3 -  „Zdrowulki” z panią Anną Wrocławską oraz drużyny z klas „0” szkół podstawowych: nr 1 - „Wesołe skowronki” z panią Eweliną Burdką  i nr 3 - „Iskierki” z panią Marzeną Janicką zostały nagrodzone  okolicznościowymi medalami i podziękowaniami. Placówki otrzymały statuetki oraz dyplomy przygotowane  przez MOK.

Po części edukacyjnej, już w ogrodzie MOK  przy grilu z kiełbaskami  i pierwszym  w tym sezonie ognisku, przy muzyce,  w pięknym słońcu przedszkolaki powitały wiosnę własnorecznie wykonynymi gaikami i motylami. 

W imprezie udział wzięła pani Magdalena Drzewicka z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologiocznej w Zgierzu,  koordynator akcji  profilaktycznej na terenie powiatu zgierskiego.


 

—————

Powrót


Kontakty

MOK GŁOWNO

95-015, ul. Kopernika 45

NIP: 733-12-75-065


+48 42 719 11 43